|  | 

Wychowanie w grupie klasowej

Prywatne przedszkole i jego zalety

img-responsive

Gdy nadchodzi czas rekrutacji do przedszkoli zastanawiamy się, jaką placówkę wybrać – państwową czy prywatną. Przedszkoleprywatne często wiąże się z wysokim, comiesięcznym czesnym, jednakże dzięki niemu dziecko będzie mogło korzystać z bogatej oferty zajęć. Przedszkolak będzie mógł uczyć się języka obcego, brać udział w zajęciach plastycznych, tanecznych, sportowych czy rytmicznych, a także korzystać z regularnych wyjazdów na basen. Programy nauczania w takich placówkach są bardzo atrakcyjne, dzięki czemu dziecko będzie mogło poznać różne dyscypliny i odnaleźć tę, która będzie go najbardziej interesowała. Warto pamiętać jednak, by nie dopuścić do nadmiaru zajęć dodatkowych, ponieważ mogą mieć one negatywny wpływ na malucha.

Szczególną zaletą przedszkola prywatnego jest fakt, że grupy są mniej liczne niż w placówce państwowej. Wychowawca może zwrócić szczególną uwagę na nasze dziecko. Kolejnym atutem jest bogate zaplecze, dużo zabawek oraz pomocy naukowych.

Przedszkola państwowe, ze względu na niższe czesne, jest częściej oblegane i trudnej się do niego dostać. Plusem placówek prywatnych jest to, że nawet w ciągu roku można znaleźć wolne miejsce.

prywatne-przedszkole-i-jego-zalety

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website